مسواک نانو چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

پلاک اطراف لثه می‌تواند باعث بوی بد دهان، عفونت و در نهایت منجر به از دست دادن دندان شود. با این حال، تقریباً بلافاصله پس از مسواک زدن دندان‌ها، پیش ساز پلاک شروع به شکل گیری می‌کند. در ابتدا، و قبل از تشکیل پلاک یک ماده ای به نام پلیکل که یک لایه محافظ طبیعی است، وجود دارد. اما، اگر اجازه جمع شدن بقایا مواد غذایی و باکتری‌ها فراهم شود، در نهایت پلاک ایجاد می‌شود، پوشش بدی که هنگام مسواک زدن و نخ دندان کشیدن سعی می‌کنیم آن را از بین ببریم. به همین دلیل اکثر دندانپزشکان و متخصصان بهداشتی توصیه می‌کنند که دو تا سه دقیقه و دو بار در روز مسواک بزنید.

اما چه نوع مسواکی برای دندان‌های شما مناسب‌تر است؟ آیا اصلا نوع مسواک در بهداشت دهان و دندان و حفظ سلامت دندان‌های شما اهمیت دارد؟ در زمان خرید یک مسواک چه فاکتورهایی را باید مدنظر قرار دهید؟ در این مقاله، ضمن برشمردن مهم‌ترین ویژگی‌های یک مسواک خوب و باکیفیت، به معرفی یکی از بهترین و جدیدترین انواع محصولات موجود در بازار به نام مسواک‌های نانو می‌پردازیم.

چگونه تصمیم می‌گیرید از کدام مسواک استفاده کنید؟ 


ما در طول زندگی خود انتخاب‌های زیادی انجام می‌دهیم. مثل اینکه آیا ما باید در تیم کوکا باشیم یا تیم پپسی. اما برخی از انتخاب‌ها برای تصمیم گیری بهتر نیاز به کمی تحقیق دارند. به عنوان مثال، اگر قصد دارید فقط برای خرید مسواک "ساده" به فروشگاه یا داروخانه محلی خود بروید، وقتی می‌بینید با ردیف ها و انواعی از مسواک‌ها در اندازه‌ها، اشکال، سبک‌ها و رنگ‌های مختلف به استقبال شما می‌آیند، چه کاری انجام می‌دهید؟ همه این‌ها برای 32 دندان است؟

اما انتخاب مسواک مناسب موضوعی بی اهمیت نیست. در حقیقت، انتخاب مسواکی که دهان شما را تمیز و سلامت آن را حفظ کند، برای سلامت کلی شما مهم است. به همین دلیل ما در اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا تصمیم بگیرید چگونه یک مسواک خوب را انتخاب کنید.

بهترین نوع مسواک 

بهترین نوع مسواکاین یک واقعیت مشهور است که بهداشت دهان و دندان فراتر از سفید نگه داشتن سفیدی مروارید شما است. همچنین این امر شامل کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های لثه است که با پیشرفت بیماری‌هایی مانند بیماری قلبی و دیابت مرتبط است.

بنابراین چه نوع مسواکی را باید انتخاب کنید؟ برخی از افراد تصور می‌کنند که بهتر است مسواک خود را به همان روشی که مسواک انتخاب می‌کنند انتخاب کنند و اشتباه می‌کنند: هرچه برس‌های مسواک سخت‌تر باشد، بهتر است. اما برخلاف چیزی که در ذهن خود دارید، دهان شما با انتخاب یک مسواک با برس های نایلونی نرم تر خوشحال تر خواهد شد. بیشتر متخصصان دندانپزشکی احساس می‌کنند که برس مسواک نرم برای از بین بردن پلاک و بقایای دندان بهتر است.

هدف از مسواک شما تمیز کردن دندان‌ها است، نه اینکه لثه‌های شما خونریزی کند. برس سفت می‌تواند به لثه‌ها، سطح ریشه و مینا آسیب برساند و آن‌ها را تحریک کند. مسواک‌های نایلونی متوسط ​​به وضوح بهتر از برس‌های سفت هستند، اما اگر شما یک مسواک قوی می‌خواهید، نمی‌تواند گزینه ایده آل باشد. برس نرم تر برای دندان‌های کودک و افراد کم سن و سال نیز بهتر است.

اندازه برس مسواک نیز مهم است. مسواک‌های دارای سر کوچک بهتر هستند زیرا می‌توانند به هر کج و گوشه و کنار داخل دهان شما برسند، از جمله دندان‌های پشتی که دستیابی به آن‌ها دشوار است. همچنین یافتن مسواک‌هایی با برسی که دارای نوک گرد برای محافظت از دندان‌ها و لثه‌ها هستند و البته انتخاب یکی از آن‌ها که به خوبی درون دست شما باشد، خوب است.

اگر از بریس استفاده می‌کنید، مسواک‌هایی را در بازار پیدا می‌کنید که برای پاک کردن مواد غذایی و پلاک‌های اطراف براکت ها طراحی شده است. این نوع برس ها مخصوص زاویه دار شدن موها در داخل بریس ها هستند.

مسواک‌های برقی در مقایسه با مسواک دستی 

بحث دیگر استفاده از مسواک برقی است یا دستی. برخی معتقدند مسواک‌های برقی باعث تمیزتر شدن دندان‌های شما می‌شوند زیرا حرکت مسواک را به خودی خود شبیه سازی می‌کنند و یک لرزش اضافی مشابه نوع تمیزکاری شما از متخصص بهداشت دندان شما ایجاد می‌کنند. با این حال، حقیقت این است که مسواک برقی یا یکبار مصرف خوب است به شرطی که دندان‌های خود را به طور منظم مسواک بزنید و از یک روش خوب استفاده کنید. این موضوع به معنای مسواک زدن به مدت دو دقیقه با مسواک در زاویه 45 درجه در برابر لثه است. برای افراد مسن و معلولین جسمی، مسواک‌های برقی کاملاً مناسب هستند زیرا برای مسواک زدن به نیروی کمتری نیاز است.

صرف نظر از اینکه کدام برس را انتخاب می‌کنید، به یاد داشته باشید که طول عمر دوست دهان شما نیست. مسواک خود را هر سه ماه یکبار یا وقتی که نشانه ای از ساییدگی دارد، تعویض کنید. اگر سرما خورده اید، توصیه می‌شود بعد از خوب شدن مسواک جدیدی نیز تهیه کنید تا مدام خود را گرفتار بیماری نکنید.

مسواک نانو چیست؟ 


مسواک نانو چیست؟

 

به احتمال زیاد، شما هم تاکنون متوجه این موضوع شده اید که دندان‌های حساس می‌توانند مسواک زدن را بسیار دشوار کنند.

در واقع، مهم نیست که چقدر مراقب باشید، برس های سخت هنوز هم در برابر دندان‌ها و لثه‌های شما احساس افتضاحی دارند. این مسواک زدن به یک آزمایش دردناک تبدیل شده است که مجبورید چندین بار در روز تحمل کنید. اما در مورد آن چه می‌توانید انجام دهید؟

خوشبختانه، راه حل این مشکل می‌تواند به سادگی تغییر مسواک باشد، روشی که مخصوص نیازهای شما طراحی شده است. اگر حساسیت دندانی دارید، در ادامه به راه حلی اشاره می‌شود که می‌تواند به شما کمک کند.

با استفاده از مسواک‌های نانو مسواک بزنید.

این مسواک تمیز کننده عمیق ما دارای بیش از 20000 عدد برس کوچک است که بسیار ریز و نرم هستند. مسواک زدن با این محصول یک تجربه بسیار راحت است، زیرا برس ها بدون فشار زیاد به آرامی از روی دندان‌ها و لثه‌ها عبور می‌کنند.

حتی اگر دندان‌های شما بیش از حد حساس نیستند، دلایل زیادی وجود دارد که می‌توانید از این مسواک نرم استفاده کنید. برس های نوک ریز و متراکم می‌توانند پلاک را کاملاً تمیز کنند. برای رسیدن به همان نتایج لازم نیست مسواک بزنید، که برای مینای دندان شما بسیار بهتر است.

همچنین، این محصول باعث می‌شود بچه‌ها به طور مرتب مسواک بزنند، زیرا بسیاری از کودکان از برس سخت و خشن بدشان می آید. همچنین یک هدیه متفکرانه و منحصر به فرد برای هر موقعیت خاص است.

کاربرد 

  1. مسواک را با زاویه 45 درجه و در حالی که برخی از برس ها لثه‌های شما را لمس می‌کنند، در برابر دندان‌ها نگه دارید، مسواک را کج کنید تا برس‌های آن به سمت لثه شما باشد.
  2. برس ها را محکم بر روی سطح اکلوزال دندان فشار دهید و با استفاده از ضربات کوتاه به جلو و عقب بروید.
  3. هر 10 دندان را به مدت 10 حرکت عقب و جلو مسواک بزنید.
  4. مسواک خود را بعد از هر 6 تا 8 هفته تعویض کنید.

مزایای مسواک نانو 


  • برس های خیلی زیاد و در عین حال ریز - مسواک‌های نانو با بیش از 20000 عدد برس ریز، تمیز کردن عمیق تر و دقیق تری را ارائه می دهند. بدون آسیب رساندن به مینای دندان پلاک را به راحتی از بین می‌برد.
  • مناسب برای دندان‌های حساس - آیا مسواک‌های طبیعی برای دندان‌ها و لثه‌های شما بسیار سخت هستند؟ از مسواک فوق العاده نرم نانو استفاده کنید، که در عین سفت بودن دارای لمس ملایم و ابریشمی است.
  • طراحی ارگونومیک - دسته مسواک بسیار نرم نانو بسیار انعطاف پذیر است و اندازه مناسبی دارد که به راحتی در دست شما قرار می‌گیرد. طراحی مینیمالیستی آن برای مردان و زنان، پسران و دختران ایده آل است.
  • بزرگ برای بچه‌ها - مسواک با بریس بسیار نرم یک انتخاب عالی برای کودکان خردسال است. در اوایل کار با مسواک زدن یک روال سرگرم کننده، راحت و بدون درد، عادت‌های خوب مراقبت از دندان را ایجاد کنید.