فرق خمیر دندان ژله‌ای با معمولی چیست؟

پومیس، پوسته تخم مرغ سوخته، نمک، زغال چوب، پوست، استخوان‌های خرد شده. چه چیزهایی در همه این موارد مشترک است؟ همه آن‌ها مواد تشکیل دهنده خمیر دندان از گذشته های دور، یا نه چندان دور هستند. همه این مواد به از بین بردن آلودگی‌های دندان کمک می‌کنند، اما برای مینای دندان گران تمام می‌شوند. آن‌ها به راحتی کثیفی و مینای دندان را به هم می‌مالند. واضح است که فرمول‌های خمیردندان در حالی که در درک چگونگی مراقبت از دندان رشد کرده ایم، تکامل یافته اند.

ژل دندان چیست؟ 


ژل دندان یک محصول مراقبت از دهان و دندان است که حاوی سطح بالایی از سیلیس است و از نظر ظاهر صاف و غالباً شفاف یا روشن است. از آنجا که مردم بیشتر به خمیردندان عادت دارند، یک تصور جاافتاده وجود دارد که خمیر دندان بهتر از ژل دندان تمیز می‌کند، اما این موضوع کاملاً درست نیست.

بزرگترین تفاوت ژل و خمیر دندان چیست؟ 


تفاوت ژل و خمیر دندان چیست؟

بنابراین، تنها تفاوت‌های واقعی بین خمیردندان‌های معمولی و خمیر دندان‌های ژلی، طعم، شکل و بافت آنهاست. خمیرها از نظر بافت ضخیم تر هستند.

علاوه بر این، ژل ها نسبت به خمیردندان‌های سنتی سایندگی کمتری دارند. برای افرادی که دندان‌های حساس دارند، افرادی که نقص مینای دندان دارند و افرادی که رژیم غذایی آن‌ها با مواد معدنی تشکیل دهنده مینای دندان کوتاه است، این ساییدگی کمتر می‌تواند یک مزیت فوق العاده باشد، مینای دندان را تا حد ممکن به آرامی تمیز کنید تا از آسیب رساندن به آن جلوگیری شود. مینای دندان آسیب پذیر و غیر قابل تعویض است پس باید مراقب آن باشید.

بهتر است از کدام خمیر دندان استفاده شود؟ 


وقتی نوبت به خمیردندان می‌رسد، برندهای مختلف در رنگ، بافت، اثرات سفید کننده، اهداف و سایر موارد وجود دارد. ما در راهرو خمیردندان با گزینه‌های زیادی بمباران شده ایم که انتخاب آن دشوار است. با این حال، در نبرد بین ژل و خمیر دندان ساده، آیا واقعاً تفاوتی وجود دارد؟ در یک کلام بله شما ممکن است یک اولویت داشته باشید یا نداشته باشید، اما هر کدام ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند.

خمیر 

خمیر هنگام مسواک زدن، بافتی ضخیم و کف مانند ایجاد می‌کند. این نوع خمیر به نامرتب بودن، به خصوص اگر شما یک کاربر مسواک برقی هستید که پاشیده شدن به آینه دستشویی خود را تمیز می‌کند. در نتیجه اصطکاک حاصل از مسواک زدن، بافت کف آلود ایجاد می‌کند و این امر باعث می‌شود تا دهان شما کمی ضخیم تر شود. خمیر همچنین کمی بیشتر از ژل، فقط به دلیل ترکیب و مواد تشکیل دهنده آن ساینده است. وقتی صحبت از همه خمیردندان‌ها و ژل ها می‌شود، ساینده به چه معناست؟ به نظر می‌رسد که باید معنای منفی داشته باشد، اما از ساینده‌ها در خمیر دندان برای از بین بردن پلاک و بقایا استفاده می‌شود. به دلیل مواد ساینده، فرد ممکن است هنگام مسواک زدن با خمیر تجربه شدیدتری داشته باشد، به خصوص اگر دندان‌های حساس دارید. یک تفاوت نهایی به سادگی شکل ظاهری است. خمیر تمایل دارد که رنگ جامد تری داشته باشد. خمیر دندان کلیشه ای سفید است، اما می‌تواند به رنگ‌های آبی ، قرمز ، سبز و ... باشد.

ژل 

ژل ها هنگام مسواک زدن بافت صاف و کرمی دارند. علاوه بر این، تمایل به کثیف بودن آن کمتر از خمیر است. یک تفاوت بزرگ که آن را متمایز می‌کند، مقدار بیشتر سیلیس است که ظاهر شفاف و ژلی به آن می بخشد. سیلیس ترکیبی است که در سطح زمین یافت می‌شود و هنگام هیدراته شدن، ماده ژلی ایجاد می‌کند. همچنین ساینده ملایمی است که اگر با کربنات کلسیم مخلوط شود (در همه خمیر دندان‌ها وجود دارد) به از بین بردن پلاک و بقایای مواد غذایی در دندان کمک می‌کند. همان طور که در بالا گفته شد، خمیر کمی بیشتر از ژل ساینده است، اما این بدان معنی نیست که بهتر از ژل با پلاک و بقایا مبارزه می‌کند. وقتی به ژل فکر می‌کنید، ممکن است به یک رنگ نعناع سبز یا آبی فکر کنید. با این حال، مانند خمیرها، آن‌ها می‌توانند در چندین رنگ مختلف باشند، و حتی کاملاً شفاف باشند!

در پایان، خمیر و ژل تفاوت‌های کوچک و در عین حال منحصر به فردی دارند، اما هیچ یک از آن‌ها "بهتر" از دیگری نیست. یکی موثرتر نیست یا بهتر تمیز می‌کند همچنین، هزینه ها و مزایای آن‌ها بسیار قابل مقایسه است.

بحث عالی در مورد خمیر و ژل واقعاً به اولویت شخصی شما و آنچه که با آن راحت تر هستید بر می‌گردد. اگر می‌بینید که یکی را بیشتر از دیگری استفاده می‌کنید، به دیگری امتحان کنید تا ببینید کدام یک را بیشتر دوست دارید. می‌توانید نظرات چند نفر را بپرسید، اما اظهارات متفاوت خواهد بود و مبتنی بر گواهی است. هرکدام را که ترجیح می دهید، فراموش نکنید که آن لوله را فشار دهید و حداقل دو بار در روز مسواک بزنید!

من شنیده‌ام که ژل‌ها تمیزتر هستند. آیا این درست است؟ 


بسیار خوب، این امر ممکن است کمی ذهنی باشد و بستگی به آشفتگی شما در دستشویی دارد. از آنجا که ژل ها به طور کلی بافت کف ندارند، بنابراین تمایل دارند بر روی آینه دستشویی و یقه شما پراکندگی کمتری ایجاد کنند. با این حال، هر محصولی که در سراسر سینک ظرفشویی شما آغشته شود، خراب خواهد شد و هرچه بیشتر بین تمیز کردن ها بکشد، پاکسازی بدتر خواهد شد. شهروند حمام خوبی باشید و روزانه خود را پاک کنید.

دستورالعمل‌های خمیر دندان ژلی 


دستورالعمل های خمیر دندان ژلی

بزرگسالان و کودکان 12 ساله و بالاتر:

• حداقل یک نوار 1 اینچی خمیردندان ژلی بر روی مسواک با برس نرم قرار دهید.

• حداقل دو بار در روز (صبح و عصر) مسواک بزنید و بیشتر از 3 بار در روز یا طبق توصیه دندانپزشک یا پزشک، دندان‌ها را مسواک بزنید. اطمینان حاصل کنید که تمام نقاط حساس دندان‌ها را مسواک بزنید. بلع را به حداقل برسانید. بعد از مسواک زدن تف کنید.

کودکان زیر 12 سال:

• با یک دندانپزشک یا پزشک مشورت کنید.

هشدارها

استفاده را متوقف کنید و از یک دندانپزشک بپرسید:

• اگر مشکل ادامه پیدا کرد یا بدتر شد. دندان‌های حساس ممکن است یک مشکل جدی را نشان دهند که ممکن است نیاز به مراقبت سریع توسط دندانپزشک داشته باشد.

• اگر بعد از 4 هفته استفاده حساسیت همچنان ادامه داشته باشد.