مراقبت از ونیر دندان: مسواک مخصوص لمینت و کامپوزیت ونیر دندان‌ها

ونیرهای دندانی

ونیرهای دندانی (که به آنها ونیرهای پروسلین یا لمینت پروسلین دندانی نیز می‌گویند) روکش‌های سفارشی و نازکی همرنگ دندان هستند که برای پوشاندن سطح جلویی دندان‌ها طراحی شده‌اند، تا ظاهر شما را بهبود بخشند. این پوسته به سطح جلویی دندان‌ها چسبانده می‌شوند و رنگ، شکل، اندازه یا طول دندان‌ها را تغییر می‌دهند. اگر شما نیز در مورد دندان‌های کج، شکسته، تغییر رنگ داده یا دندان‌های فاصله دار خود خجالت می‌کشد، ونیرها می‌توانند گزینه‌ای ایده‌آل برای کمک به شما در رسیدن به لبخندی زیبا و بهبود اعتماد بنفستان هستند. ونیرهای دندانی پوسته‌های بسیار نازک از جنس پروسلین هستند که روی دندان طبیعی شما کار می‌شوند تا ظاهری جذاب را برای شما به ارمغان بیاورند. هر ونیر به گونه‌ای طراحی می‌شود که برای لبخند شما مناسب بوده و با رنگ دندان‌های کنونی شما همخوانی داشته باشد تا نتایج آن کاملاً طبیعی به نظر برسد. ونیرها دوام زیادی دارد. باید به خاطر داشته باشید که گرفتن تصمیمتان برای استفاده از ونیرها تا سالیان دراز بر لبخندتان تأثیر چشمگیری خواهد گذاشت.

ونیرهای دندانی یکی از راه‌حل‌های درمانی هستند که می‌توانند در رسیدن به ظاهر دلخواهتان به شما کمک کنند. ونیرها یکی از گزینه‌های محوب برای کسانی است که دندان‌های شکسته، فاصله بین دندانی یا دندان بدشکل دارند. ونیرهای دندانی روکش‌های نازکی هستند که به دندان‌ها چسبانده می‌شوند تا ظاهری طبیعی‌تر را به دندان ببخشند. اگر می‌خواهید لبخند خود را بهبود بخشید، ونیرها یکی از گزینه‌های در دسترس است. همانطور که گفته شد ونیرها روکش‌های نازکی هستند که روی قسمت جلویی (در معرض دید) دندان چسبانده می‌شوند. ظاهر ونیرها مشابه دندان‌های طبیعی است. با وجود ونیرها نیز باید همچون سابق دندان‌های خود را مسواک زده و نخ دندان بکشید. نگران آسیب رسیدن به ونیرها با مسواک و نخ دندان نباشید. توصیه می‌شود از یک خمیر دندان غیر فرساینده استفاده کنید. یک رژیم مراقبت خانگی خوب از دندان‌ها، موفقیت ونیرهای دندانی را از لحاظ زیبایی تضمین خواهد کرد.

گروه محصولات دانیال روژ با بهره گیری از دانش و تجربه بسیار، محصولات مناسب بهداشت دهان و دندان مناسب همه اعضای خانواده را ارائه می کند. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02188871281 تماس حاصل فرمایید.

انواع ونیرهای دندانی


انواع ونیرهای دندانی

بر طبق  آکادمی دندانپزشکی زیبایی آمریکا (AACD) (ونیر یک "روکش نازک از جنس پروسلین است که برای بازسازی ظاهر طبیعی دندان‌ها استفاده می‌شود که در عین حال قدرت و مقاومتی قابل مقایسه با مینای طبیعی دندان را دارد. این روکش‌ها بصورت کاملاً سفارشی ساخته می‌شوند تا با انحنای طبیعی دندان‌ها همخوانی داشته باشند و در طی چند فرآیند داخل مطب، به مینای اصلی دندان چسبانده می‌شوند.

ونیرهای پروسلین تشکیل شده از سرامیکی بادوام و بسیار با کیفیت هستند که می‌توانند با رنگ طبیعی دندان‌های پیرامون آن برای ایجاد ظاهری طبیعی و یکپارچه ساخته شوند. در این روش متداول دندانسازی زیبایی، از ونیرهایی استفاده می‌شود که می‌توان به صورت جداگانه برای دندان‌های شخص ساخته شوند تا بهترین تناسب ممکن و ظاهری زیبا را برای شخص فراهم آورند. پروسلین‌های با کیفیت بالا، کیفیتی دینامیک دارند که باعث می‌شود نور را دقیقاً مانند مینای طبیعی دندان جذب نمایند. ونیرهای پروسلین غالباً عملی است که نیازمند آماده‌سازی بسیار کم است، به همین خاطر اکثریت ساختار دندان شخص حفظ می‌شود و در عین حال لبخندی جوان شده و بادوام را برای شخص به ارمغان می‌آورد.

مزایای لمینیت ونیر پروسلین

ونیرهای پروسلین پوسته‌ای نازک هستند که بصورت کاملاً سفارشی و در تناسب با دندان‌های شخص ساخته می‌شوند. مزایای لمینیت ونیر عبارتند از:

 • مستحکم و بادوام هستند
 • در سطح خود ظاهری طبیعی دارند
 • نسبت به تاج یا روکش مقدار کمتری از مینای دندان برداشته می‌شود
 • به راحتی لک نمی‌شوند

ونیرهای لمینت پروسلین (که به آنها لمینت دندانی نیز گفته می‌شود) روکش حفاظتی نازکی از جنس "پروسلین" هستند که روی سطح جلویی دندان‌های چسبانده می‌شوند. وینرهای لمینت پروسلین احتمالاً زیباترین ابزار در خانواده دندانسازی هستند که لبخندی زیبا و دلنشین را برای شخص به ارمغان می‌آورند. برای این ونیرها صرفاً به مقدار کمی از دندان نیاز است و به همین خاطر نسبت به تاج دندانی درمان محتاطانه‌ای به شمار می‌رود. ونیرهای پروسلین به پزشک اجازه تغییر موقعیت، شکل، اندازه و رنگ دندان را می‌دهد. این نوع از ونیرها نه تنها جایگزینی برای تمام ناهنجاری‌های زیبایی دندان‌هاست بلکه در هنگام استفاده بعنوان درمان دندانی واقعاً ترمیمی چشمگیر را ایجاد می‌کند.

مزایای لمینت

ونیرهای لمینت همچون باندینگ رزین-پلاستیک، دندان‌های آسیب دیده و لک شده را می‌پواشنند. معمولاً این نوع لمینت از جنس پروسلین هستند و با چسب به سطح دندان‌ها چسبانده می‌شوند تا سطحی یکنواخت و کامل و درخششی طبیعی را به دندان ببخشد.

 • مواد استفاده شده برای ونیرهای لمینت بسیار نازک هستند، به همین خاطر مشکل ضخامت باندینگ رزین-پلاستیک را نیز ندارند.
 • بطرز چشمگیری از باندینگ رزین-پلاستیک محکم‌تر هستند.

ونیرهای لمینت حدود 10 الی 15 سال دوام خواهد داشت.

ونیرهای کامپوزیت رزین

ونیرهای کامپوزیت مزایای بسیاری از ونیرهای پروسلین را ارائه می‌دهند از جمله پوشاندن شکاف‌ها، شکستگی‌ها، فاصله‌ها و تغییر رنگ. این ونیرهای ارزان قیمت به شما اجازه می‌دهند تا به لبخندی زیبا دست یابید که با بودجه شما نیز همخوانی داشته باشد، البته ونیرهای کامپوزیت شاید به اندازه ونیرهای پروسلین دوام نداشته باشند زیرا از مواد مختلفی در ساخت هریک استفاده می‌شود. در بیشتر موارد، ونیرهای کامپوزیت یا اصلاً نیازی به آماده سازی ندارند یا صرفاً به آماده سازی کمی نیاز دارند، که این امر با حفظ ساختار طبیعی دندان شما، نتایجی طبیعی را برای شما فراهم خواهند کرد.

مزایای ونیرهای کامپوزیت رزین

ونیر کامپوزیت ونیر از مواد بتونه همرنگ دندان ساخته می‌شود که به دندان "باند" می‌شود. مزایای ونیرهای کامپوزیت رزین عبارتند از:

 • معمولاً نسبت به تاج یا ونیرهای پروسلین مقدار کمتری از مینای دندان برداشته می‌شود
 • ممکن است تعداد دفعات مراجعه به دندانپزشک را کاهش دهد - گاهی اوقات این ونیرها تنها به یک نوبت مراجعه نیاز دارند
 • ارزان‌تر از ونیرهای پروسلین هستند
 • در صورت آسیب دیدن ونیر، به سادگی می‌توان آن را ترمیم کرد، البته ونیرهای کامپوزیت به قدرت یا مقاومت در برابر پوسیدگی ونیرهای پروسلین نمی‌رسند ولی می‌توان به سادگی و سریعاً آنها را تعمیر کرد.

اگر تغییرات مورد نیاز اندک و عملکرد دندان نیز مناسب باشد، باندینگ زیبایی یک گزینه بسیار عالی است.  اگر دندان‌ها کج، شکسته، تیره باشند و بیمار نیز عادت به سایش و دندان قروچه داشته باشد، شاید ونیرهای پروسلین، که مقاوم‌تر هستند، بهترین گزینه خواهند بود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

ونیر دندانی چه کاربردی دارد؟


ونیر دندانی چه کاربردی دارد؟

اگرچه ونیرها به علت زینت‌دهی لبخند با دندان‌هایی زیبا و مرتب، در دسته دندانسازی زیبایی قرار می‌گیرند، ولی آنها کیفیت حفاظتی دندان را افزایش داده و می‌تواند نیاز به درمان‌های جامع‌تر را برطرف کند. سایر مزایای آن عبارتند از دوام، بهبود ظاهر لبخند و نیاز به عدم برداشت یا برداشت بسیار کم ساختار دندان در مقایسه با تاج دندانی. (حتی انواعی از ونیرها وجود دارند که نیاز به هیچ آماده‌سازی‌ای برای دندان‌های زیرین خود ندارند.)

فارغ از علل عدم جذابیت دندان‌ها، ونیرهای دندانی می‌تواند اکثراً و حتی تمام مشکلات زیبایی دندان‌های شما را برطرف کنند. از جمله:

 • فرسودگی مینا: مینای دندان ممکن است فرسوده شده یا به مرور زمان (بعلت استفاده از نوشیدنی‌های غیر الکلی، چای یا قهوه، سیگار کشیدن و استفاده از داروهای خاص) یا در نتیجه زمینه وراثتی بصورت طبیعی کدر شود. ونیرها گزینه‌ای بی‌نقص برای ترمیم لبخندهایی هستند که تحت تأثیر مینای فرسوده دندان قرار گرفته‌اند.
 • فرسودگی: با پیر شدن ما، دندان‌ها بصورت طبیعی فرسوده می‌شوند. احتمال شکستن، ترک خوردن یا عموماً پیدا کردن ظاهری ناصاف در دندان‌های مسن بالاست. ونیرها می‌توانند ظاهر طبیعی دندان‌های سالم و جوان را به شخص بازگردانند.
 • ژنتیک: برخی افراد با فاصله‌ای غیرطبیعی میان دندان‌های خود به دنیا می‌آیند که با پیری این فاصله افزایش می‌یابد.
 • دندان‌های ناصاف: دندان‌های ناصاف می‌تواند ناشی از سایش/دندان قروچه و/یا بخاطر فرسودگی طبیعی دندان‌ها باشد. این مشکل می‌تواند منجر به مشکلات بایت (مال اکلوژن) بعلاوه مشکلات زیبایی لبخند شود.
 • تغییر رنگ: تغییر رنگ سرسخت دندان ممکن است کاملاً از طریق سفید کردن دندان قابل ترمیم نباشد. در این موارد، ونیرها می‌توانند راه‌حلی ساده و زیبا را ارائه دهند.

برای ونیر و کامپوزیت دهان و لثه شما باید در چه شرایطی باشد؟


به یاد داشته باشید که:

 • باید دندان‌ها و لثه‌هایی سالم داشته باشید پیش از آنکه بخواهید از ونیرها استفاده کنید. دندانپزشک می‌تواند در صورت لزون هرگونه پوسیدگی یا بیماری دهان و دندان را پیش از نصب ونیرها درمان کند.
 • ونیرها گزینه خوبی برای کسانی که دچار سایش دندان/دندان قروچه هستند نیست، زیرا ممکن است ونیرها لب پر شده یا بشکنند. اگر شما نیز دندان‌هایتان را بهم می‌سایید یا دندان قروچه می‌کنید، دندانپزشک شاید به شما توصیه کند تا از گارد پلاستیکی دندانی در هنگام خواب شبانه استفاده کنید.
 • اگرچه دندانپزشک برای ونیر تا حد امکان مینای کمی را جدا می‌کند، ولی پس از جدا کردن مینای دندان، دیگر قابل برگشت نیست.
 • ممکن است به مرور زمان ونیرها شل شوند. در این صورت، اگر لازم باشد پزشک ونیرهای جدیدی را نصب خواهد کرد.
 • همچون تمام درمان‌های مرتبط با مشکلات درمانی، تمام انتظارات و گزینه‌های درمانی خود را با دندانپزشک در میان بگذارید.مراحعات منظم به دندان پزشک را برای حفظ سلامتی دندان‌ها و لثه‌ها ضروری است.

ارزیابی های قبل از انجام ونیر


ارزیابی های قبل از انجام ونیر

عمل نصب ونیرهای دندانی می‌تواند در دو جلسه و در طول شش هفته انجام شود. مراجعات کاملاً جامع است و ممکن است به چند ساعت معاینه و آماده‌سازی دندان نیاز داشته باشند. مطب‌های دندانپزشکی معمولاً راحتی بیماران را در اولویت اول خود قرار می‌دهند، به همین منظور اقداماتی را برای افزایش راحتی بیماران انجام می‌دهند از جمله: استفاده از داروهای آرام بخش و حواسپرتی‌های صوتی/تصویری و ماساژورهای دندانی نیز می‌توانند با ماساژ دادن و ارائه سایر خدمات به ریلکس کردن و راحتی بیمار کمک کنند.

فاز تشخیصی و معاینه‌ای دوره درمانی ضروری است و در این مرحله‌ تمام نگرانی‌های بهداشت دهانی که باید پیش از نصب ونیرها برطرف شوند، شناسایی و درمان می‌شوند. ضمناً شاید دندانپزشک با نشان دادن یک چارت مخصوص رنگ‌های دندانی در مورد انتخاب بهترین رنگ دندان با شما صحبت کنند. فناوری‌های تصویربرداری می‌توانند به شما پیش‌نمایشی از نتایج مورد انتظارتان را ارائه دهند و همچنین تصاویر موارد دیگر را پیش و پس از نصب ونیر مشاهده کنید. درمان پس از اتمام معاینه آغاز شده و یک طرح درمان مخصوص به شما طراحی می‌شود.

جزئیات گام به گام انجام ونیر دندانی


جزئیات گام به گام انجام ونیر دندانی

در این عمل چندین مرحله وجود دارد. در ابتدا، دندانپزشک شاید از بی‌حسی موضعی استفاده کند تا شما در حین فرآیند آماده‌سازی دندان و نصب ونیر آسوده خاطر باشید. سپس دندان طبیعی شما با استفاده از یک ابزار دستی برش دهنده چرخشی به نام بور اندکی شکل داده می‌شود تا دندان به بهترین اندازه ممکن آماده شود. بورها شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی دارند و اجازه می‌دهند تا پیش از نصب، دندان به دقت شکل‌دهی شود.

اگر درمان شامل استفاده از ونیرهای کامپوزیت رزین باشد، در این صورت دندانپزشک کامپوزیت را به دقت با رنگ سایر دندان‌های شما مطابقت داده، مواد را شکل‌دهی کرده و با استفاده از نور با غلظت بسیار بالا سفت می‌کند. شاید از لایه‌های اضافی کامپوزیت استفاده شود تا ونیر به شکل و طول مناسب رسیده و لبخند شما را زیباتر نماید. هنگامی که تمام کامپوزیت نصب شد، ونیر تکمیل شده و با استفاده از بور پولیش داده می‌شود تا لبخندی سرزنده و شاداب را به شخص ببخشد.

اگر درمان با ونیرهای پروسلین باشد، دندانپزشک از دندان‌های شما قالب‌گیری می‌کند تا قالبی از تمام فضای دهان شما ایجاد شود. این قالب به یک لابراتور دندانی فرستاده می‌شود که در آنجا به طور حرفه‌ای دندان(ها) ساخته می‌شود. برخی از دندانپزشکان، در مطب خود لابراتور و تکنسین دندانسازی نیز دارند که درمان‌های زیبایی و ترمیمی را در زمان کمتری انجام می‌دهند. سایر دندانپزشکان از تکنولوژی CAD/CAM کنار صندلی دندانپزشکی استفاده می‌کنند و می‌توانند ونیر را تنها در یک جلسه مراجعه بسازند.

ریکاوری و مراقبت پس از عمل


ریکاوری و مراقبت پس از عمل

ونیرهای پروسلین می‌توانند بهبودی چشمگیری را به ظاهر و اعتماد به نفس شما ببخشند. انجام اقدامات مراقبتی مناسب از آنها باعث می‌شود تا دوام آنها برای چند سال تضمین شود. سعی کنید بطور منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا آنها در تداوم لبخندی درخشان و زیبا به شما کمک کنند. ونیرها بادوام هستند و ثابت کرده‌اند که پیش از نیاز به تعویض آنه تا چند سال دوام دارند. مراجعه منظم به دندانپزشک برای معاینات دوره‌ای و جرم‌گیری برای حفظ سلامت دهان شما و دوام این درمان‌ها ضروری است. مراقبت‌های پس از نصب از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند. ونیرها پتانسیل این را دارند که 10 تا 15 سال دوام داشته باشند، در صورتی که به خوبی از آنها مراقبت شود. در ادامه نکاتی را برای کمک به مراقبت‌های مناسب پس از درمان و محافظت از ونیرهای پروسلین آورده‌ایم:

انجام اقدامات بهداشتی دهان و دندان

به منظور حفظ ظاهری بی‌نقص برای ونیرهای خود، آن هم برای سالیان دراز، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید انجام اقدامات مناسب بهداشت دهان و دندان است. این کار نه تنها عمر ونیرها را طولانی‌تر می‌کند بلکه دهان شما را نیز سالم نگاه می‌دارد. اگرچه ونیرهای پروسلین پوسیده نمی‌شوند ولی با این حال بخش‌هایی از دندان‌ها هستند که بدون پوشش مانده و می‌توانند در خطر پوسیدگی قرار بگیرند. شما نیاز خواهید داشت دو بار در روز مسواک بزنید و یکبار در روز نیز نخ دندان بکشید تا ونیرهای خود را در بهترین حالت خود نگاه دارید.

مسواک نرم و خمیر دندان مناسب

هنگامی که از ونیرهای پروسلین استفاده می‌کنید باید مطمئن شوید که از یک مسواک نرم در هنگام مسواک زدن استفاده کنید. مسواک‌هایی که پرزهای سفت دارند می‌توانند باعث آسیب رسیدن به پولیش ونیرها شوند. سعی خود را بکنید تا از خمیردندان‌های که مواد ساینده سخت دارند پرهیز کنید زیرا آنها نیز به ونیرهای شما آسیب می‌رسانند. از دندانپزشک خود بخواهید خمیردندان خوبی را به شما معرفی کند که بتوانید روی ونیرهای خود استفاده کنید.

پیشگیری از بیماری لثه

بیماری لثه این زمینه را دارد که باعث التهاب در لثه‌ها شود و گاهی اوقات حتی باعث شود آنها عقب نشینی کنند. عقب نشینی لثه‌ها نیز باعث بدون پوشش ماندن بخشی از ونیر می‌شود که به نوبه خود می‌تواند بر ظاهر کلی ونیرها و همچنین لبخند شما تأثیر بگذارد. انچام اقدامات بهداشتی دهان و دندان را ادامه دهید و اگر ونیرهای شما آسیب دیدند به دندانپزشک مراجعه کنید.

مراجعات منظم برای چکاپ دندان

هنگامی که از ونیرهای پروسلین استفاده می‌کنید، باید هشیار باشید تا بصورت منظم هر شش ماه برای چکاپ دندانپزشکی مراجعه کنید. این تاریخ را فراموش نکنید. با مراجعه منظم لثه و دندان‌های شما سالم مانده و در صورت لزوم می‌توانید ونیرهای خود را تعمیر کنید. مراجعات منظم خود را حفظ کنید تا عمر ونیرهای دندانی‌تان طولانی باشد.

پرهیز از جویدن اشیاء

اگرچه ونیرهای پروسلین بادوام هستد ولی به اندازه دندان‌های معمولی استحکام ندارند. سعی کنید اشیاء خیلی سفت را با آنها نجوید چیزهایی مثل یخ، ناخن‌هایتان، خودکار و مداد. اگر اشیاء سفت این چنینی را بجوید، باعث شکستن یا آسیب دیدن ونیرهایتان خواهد شد.

پرهیز از سایش دندان و دندان قروچه

اگر دندان‌هایتان را زیاد به هم می‌سایید یا در هم قفل می‌کنید، این عادتی بسیار مضر است که باید ترک شود، فارغ از ونیر دارید یا نه. این کار باعث فرسایش ونیرها شده و می‌توانند آسیب‌های بسیار شدیدی را به پروسلین وارد کنند. اگر عادت ساییدن یا قفل کردن دندان‌هایتان را نمی‌توانید ترک کنید باید با دندانپزشک خود در مورد گزینه‌های درمانی مشورت کنید تا وی بتواند به شما در ترک این عادت بد کمک کند پیش از آن که این عادت به دندان‌ها یا ونیرهای شما آسیب برساند.

پرهیز از مصرف غذاهایی که دندان‌ها را لک می‌کنند

اکثر ونیرهای پروسلین در برابر لکه مقاوم هستند، ولی چسبی که برای چسباندن ونیرها به دندان استفاده می‌شود مقاومتی در برابر لکه ندارد. این امر سبب می‌شود، لبه‌های ونیرها تیره یا زرد رنگ شوند. سعی کنید از مصرف نوشیدنی‌هایی همچون قهوه و نوشابه پرهیز کنید و همچنین برای کاهش احتمال لکه افتادن روی ونیرها بخاطر استفاده از این نوشیدنی‌ها، سعی کنید از نی برای نوشیدن استفاده کنید.

ترک سیگار

همه دیگر می‌توانند که عادت بد سیگار کشیدن لینک به تاثیر سیگار بر دندانها چه تأثیر مخربی بر دندان‌ها و همچنین ونیرهای شما می‌گذارد. سیگار کشیدن می‌واند باعث لک شدن یا تغییر رنگ ونیرها شود. اگر می‌خواهید دندان‌هایتان در بهترین وضعیت خود باشند باید سعی کنید سیگار نکشید یا آن را ترک کنید.

فاکتورهای موثر بر هزینه ونیرها


ونیرهای پروسلین نسب به ونیرهای کامپوزیت رزین مستقیم یا غیرمستقیم گران‌تر هستند. عموماً هزینه ونیرهای دندان به فاکتورهای زیادی بستگی دارد، از جمله:

 • دستمزد دندانپزشک زیبایی که این عمل را انجام می‌دهد.
 • توانایی هنری و فنی تکنیسین که ونیرهای را می‌سازد و همچنین دندانپزشک زیبایی که آنها را در جای خود می‌چسباند.
 • موقعیت جغرافیایی مطب که درمان در آن انجام می‌گیرد. هزینه‌های فرآیندهای دندانسازی زیبایی در هر ناحیه از کشور متفاوت است، مخصوصاً در کلان‌شهرها نسبت به شهرهای کوچک.
 • نوع بیمه خدمات درمانی که شما دارید. بیمه خدمات دندانپزشکی معمولاً عمل‌های زیبایی را پوشش نمی‌دهند.
 • مواد استفاده شده. ونیرهای پروسلین نسب به ونیرهای کامپوزیت رزین مستقیم یا غیرمستقیم گران‌تر هستند.
 • تعداد دندان‌هایی که تحت درمان قرار گرفته‌‌اند.

استفاده از ونیر یا سفید کردن دندان؟


ونیرهای دندانی پروسلین یا ونیرهای کامپوزیتی مستقیم شاید نیاز به "شکل‌دهی" یا "آماده‌سازی" دندان‌های تحت درمان داشته باشند.‌‌‌‌ به همین خاطر، برخی از دندانپزشکان زیبایی، در وهله اول استفاده از سفید کردن حرفه‌ای دندان یا بلیچینگ لینک به سفید کردن دندان، بلیچینگ را برای کسانی پیشنهاد می‌کنند که تغییر رنگ متوسطی در دندان‌های خود دارند و می‌خواهند لبخندی سفیدتر و درخشان‌تر داشته باشند؛ زیرا بلیچینگ کم‌تهاجمی‌ترین گزینه دندانسازی زیبایی است. اگر مشکلاتی با کجی دندان یا نامرتبی آنها نیز وجود داشته باشد، ممکن است بلیچینگ در ترکیب با درمان‌های ارتودنسی، از جمله ارتودنسی شفاف انجام شود.